طراحي سايت

مدیریت تکنولوژی انتقال تکنولوژی

طراحي سايت


مدیریت تکنولوژی انتقال تکنولوژی
 
جهت ارائه مشاوره و فایل هزینه دریافت می شود با ایمیل و 09198201319شماره تماس بگیرید
نوشته شده در تاريخ 89/08/30 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

http://iamotforum.ning.com/

در این تالار گفتگو متخصصین و فعالان بین المللی مدیریت تکنولوژی از کشورمان و سایر نقاط دنیا در تعامل هستند....دوستان را دعوت به این تالار گفتگو می کنم تا در این فضای مجازی حضور داشته باشند و با برقراری ارتباط تنگاتنگ با پژوهشگران و کارشناسان مدیریت تکنولوژی در دنیا اطلاعات خوبی از موضوعات مورد بحث در این رشته بدست آورده و حتی جهت ادامه تحصیل با ایشان در تعامل باشند..

 


نوشته شده در تاريخ 89/08/29 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری
IAMOT 2011

کنفرانس بین المللی مدیریت تکنولوژی در فلوریدای آمریکا.... دوستان مقالات و کارهای پژوهشی خود را به این کنفرانس ارسال کنید... موفق باشید

به امید ایرانی پیشرفته در حوزه تکنولوژی                 http://www.iamot.org


نوشته شده در تاريخ 89/08/28 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

شوراي تحقيقات ملي آمريكا، مديريت تكنولوژي را چنين تعريف كرده است: "يك حوزه‌ي بين‌رشته‌اي كه با طرح‌ريزي، توسعه و پياده‌سازي توانمندي‌هاي تكنولوژيك براي شكل دادن و تحقق اهداف استراتژيك و عملياتي يك سازمان سروكار دارد.

"

  در زمینه همه مولفه ها و مباحث مدیریت تکنولوژی آماده ارائه خدمات هستیم


نوشته شده در تاريخ 89/08/27 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

متداول‌ترین وسیله بررسی تجربی در جامعه‌شناسی و بسیاری از رشته های دیگر و همچنین در بخش های مرتبط با مطالعات کاربردی، مصاحبه است. زیرا گرچه با این وسیله، رفتار اجتماعی افراد فقط به طور غیرمستقیم، بر مبنای عکس‌العمل آنها به سوالات سنجیده می شود و به نظر می رسد با تکنیک‌هایی چون مشاهده و یا آزمایش ممکن است بتوان رفتار اجتماعی افراد را در گروه های کوچک به طور مستقیم و واقعی تر بررسی کرد، اما در گروه های بزرگتر، هنگامی که مقایسه نسبتاً دقیق رفتار گروه ها با یکدیگر مطرح می شود باید مقیاس های دقیق، قابل اطمینان و یک شکلی برای مقایسه و سنجش آن تعداد زیاد از افراد با یکدیگر یافت که در مجموع روش مصاحبه در بیشتر موارد به این هدف ایده آل نزدیک‌تر است..ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ 89/08/27 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

سایتی که معرفی می کنم بسیار خوب و پرکاربرد می باشد دوستان می توانند روی لینک زیر کلیک کنند و بهره لازم را از محتوای سایت مدیریت تکنولوژی و علم ژاپن ببرند ....

http://www.most.tohoku.ac.jp/e/lecture/amot/


نوشته شده در تاريخ 89/08/26 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

خدمت دوستانی که کار ارزیابی تکنولوژی انجام می دهند منابع و فایلهای خوبی در اختیار می باشد که دوستان جهت دریافت این فایلها برای استفاده در حوزههای تکنولوژیکی و همینطور کار تحقیقاتی می توانند با ما تماس بگیرند و فایلها را دریافت کنند ..


نوشته شده در تاريخ 89/08/25 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

خدمت علاقمندان به مقوله مدیریت فناوری و نواوری می رساند موسسه فناوری و نواوری اسیا(مهر) مجری و برگزار کننده همایشهای استانی و منطقه ای و ملی فعالیت خود را از تاریخ ۱/۹/۸۹ به صورت رسمی آغاز خواهد کرد . از همه علاقمندان و مدیران عالی بنگاهها و پارک های علمی و فناوری و همه نهادهایی که خواهان همایش و آموزش و مشاوره در همه زمینه های مدیریت تکنولوژی و نواوری هستند در صورت تمایل می توانند با اینجانب تماس بگیرند. از هم اکنون آماده ارائه خدمات هستیم . اطلاعات لازم را با بالا آمدن سایت مبوطه به اطلاع عموم خواهیم رساند.....

به امید ایرانی پیشرفته در بهره برداری از تکنولوژی و نواوریهای مناسب

مدیرعامل موسسه فناوری و نواوری اسیا ( مهر) :  حسن صفرلو


نوشته شده در تاريخ 89/08/24 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

در اين نوع سرمايه گذاری خارجی  کارفرما قصد دارد تا مالکيت يک پروژه را احراز نمايد. جهت اين کار پيمانکاری را استخدام ميکند تا مورد مذکور را بسازد و آنرا به کار اندازد و پس از دوره زمانی معمولا 3 تا 5 ساله آنرا به کارفرما واگذار نمايد. پيمانکار نيز هزينه های خود را از سود حاصل از بهره برداری تامين مينمايد. بعد از واگذاری پيمانکار ديگر مسئوليتی نخواهد داشت.
در تمام طول مدت اين قرارداد کارفرما بر نحوه اجرا نظارت دارد و به دليل کم هزينه بودن و رويکرد مالکيت آن مورد توجه کارفرمايان قرار ميگيرد. اين نوع پروژه ها پتانسيل زيادی در بخش زير ساخت مانند فرودگاه و سد و بزرگراه و همچنين صنايع نوين مانند بيوتک دارند.
اين روش برای سازمان های( کارفرما )  زير مناسب است:
• هنگامی که صنعتی را در کشوری راه اندازی ميکنند که زير ساخت آن صنعت را ندارد. با استفاده از اين روش ريسک کاسته ميشود.
•هنگامی ک ه کارفرما تخصصی در زمينه خاص ندارد و ميخواهد از تخصص ديگری استفاده نمايد
نکاتی که در عقد قرارداد بايد مورد توجه واقع شود:
• ترکيبات هيات مديره و قدرت کنترل پروژه را به نفع خود تغيير دهيد
• درصد پيشرفت پروژه را با شاخص ها و مايلستون ها مشخص نماييد
مزايا:
• کسب سهم بازار در مدت کوتاه
• توانايي دستيابی آسان به بهترين تجارب و امکانات پيمانکار
• کم هزينه
• دستيابی به کل پروژه در زمان کوتاه
• مالک شدن پروژه
از انواع ديگر اين نوع قرارداد ها ميتوان به اين موارد اشاره کرد : BOOT,BOO,BLT,BTO,DBFO,MOOT,ROO


نوشته شده در تاريخ 89/08/23 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

وجود بستر فنی-مهندسی و حضور مهندسین در بدنه تصمیم گیری در صنایع کشور از جمله صنایع مخابراتی راه را برای رواج گرایش مهندسی معکوس یا به عبارتی کپی برداری در انتقال تکنولوژی هموار می کند. مهندسی معکوس به مثابه یکی از رایج ترین روش های انتقال تکنولوژی در اساس عبارتست از تجزیه, بازيابي و تشخيص اجزاي تشکیل دهنده نمونه های محصولات صنعتی. از طریق مهندسی معکوس دسترسی به طراحی قطعات امکان پذیر می شود. رواج و شهرت این روش بویژه ناشی از فعایت های ژاپنی هاست که ظاهرا از این طریق به یکی از کشورهای پیشرفته صنعتی تبدیل شده اند. برخی معتقدند که تجربه هاي مفيدي درکشور درقالب طرح اعطاي كمكهاي فني و تكنولوژيك به صنايع به وسيله تامين سرمايه ارزان و حمايتهاي دولتي صورت گرفته که مؤيد بهره وري و مثمرثمربودن روش مهندسی معکوس در پاسخ به نيازهاي كشور است. (حجتي, طالب بيدختي) چنین دیدگاه هایی که در حوزه مهندسی کشور نمونه های فراوانی برای آن می توان یافت بر منظری ابزاری و نه راهبردی یا معرفت شناسانه استوار است. و بسترهای دانشی, فرهنگی و راهبردهای بلند مدت را در انتقال تکنولوژی از نظر دور می دارد.........

استفاده کامل از روشها ،مدلها و فرایند انتقال تکنولوژِی به همراه مقالات به تعداد ۲۵ مقاله لاتین،و  کتاب لاتین به تعداد ۱۲ موضوع با کیس های خوب و مفید برای کارهای علمی وپژوهشی تماس بگیرید..


نوشته شده در تاريخ 89/08/23 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

تهيه سند ملي توسعه فناوري هوا-فضا تا پايان امسال نمونه بارزی از موفقیت در زمینه آینده پژوهی و ره نگاشت با مطرح کردن مدیریت تکنولوژی به عنوان بازوی کمک کننده به این ساختار در توسعه تکنولوژی هوا-فضا 

رئيس ستاد توسعه فناوري هوا-فضا از اتمام تدوين سند راهبردي این فناوری تا پايان امسال خبر داد و گفت: بيش از 50 درصد كار تدوين سند راهبردي هوا-فضا انجام شده و بنا داريم اين سند را با همت مضاعف محققان تا پایان سال به اتمام برسانیم.

 مهندس فرحي در چهارمین کنفرانس مدیریت تکنولوژی تاکید کرد: در گام بعدي تدوين سند ره‌نگاشت يعني چگونگي رسيدن از وضع موجود به وضعيت ترسيم شده در سند راهبردي هوافضا آغاز خواهد شد.   وي با بيان اين كه وضعيت موجود كشور در حوزه فناوري هوا فضا مشخص شده است، تصريح كرد: اميدواريم با تهيه سند راهبردي هوافضا، بتوان ره‌نگاشت وضع موجود به وضع مطلوب را تدوين كرد.  

وي با اعلام اينكه از ابتداي سال آ‌ينده تدوين ره‌نگاشت سند هوا فضا آغاز خواهد شد   خاطرنشان كرد: حدود 400 نفر از افراد نخبه و خبره هوافضايي كشور را شناسايي كرده و در قالب 26 حوزه فناوري مختلف تقسيم‌بندي كرده‌ايم كه در گروه‌هاي 15 تا 20 نفره مشغول تهيه سندهاي مشخصي هستند، از اين رو به تدريج گروه‌ها يكپارچه‌سازي شده تا در نهايت سند جامع فناوري هوافضا استخراج شود.  

مهندس فرحي در پايان با بيان اين كه بيش از 15 سازمان و مركز، پنج وزارتخانه و اتحاديه خصوصي بخش هوافضاي كشور در تهيه اين سند مشاركت داشته‌اند، تصريح كرد: سند فناوري هوافضا از سوي معاونت علمي و فناوري رئيس‌جمهور جهت تصويب به شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارائه خواهد شد.خاطر نشان مي‌شود ستاد توسعه فناوري هوافضا از ستاد هاي فناوري‌هاي راهبردي است كه زير نظر معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري فعاليت مي‌نمايد.


نوشته شده در تاريخ 89/08/22 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

معاون علمي و فناوري رئيس‌جمهور و رئيس بنياد ملي نخبگان گفت: در سه دهه بعد از انقلاب اسلامي در عرصه علم و فناوري توفيقات و موفقيت‌هاي زيادي كسب كرده ايم و اكنون به جايي رسيده ايم كه بايد تلاش كنيم مردم حاصل سرمايه‌گذاري‌ها و دستاوردهاي علمي و فناورانه را در جامعه شاهد باشند.

دكتر نسرين سلطانخواه با بيان اين مطلب در چهارمين همايش ملي مديريت تكنولوژي افزود: تدوين سند چشم‌انداز 1404، اسناد ملي توسعه فناوري و نقشه جامع علمي كشور در راستاي تحقق اين امر بوده است.وي با بيان اينكه مسير توسعه همراه با موانع سخت‌افزاري و نرم‌افزاري است گفت: بايد سعي شود تحول توسعه علم و فناوري از منظر دروني و بيروني به اين موارد توجه شود تا برنامه‌هاي كلان امكان تحقق پيدا كنند.دكتر سلطانخواه عوامل بيروني را در سه حوزۀ فرهنگ، سياست و اقتصاد خواند و افزود: معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با توجه به فرادستگاهي و فراستادي بودن در راستاي رفع اين موانع فعاليت مي‌نمايد.رئيس بنياد ملي نخبگان خاطر نشان ساخت: براي پيشرفت بايد فرهنگ كار جمعي در جامعه نهادينه شود و نگاه مولد جاي نگاه سوداگري را بگيرد كه براي تحقق اين امر نيازمند نگاه و برنامه‌هاي راهبردي هستيم....

لینک تصاویر مربوط به این کنفرانس .....

http://www.isti.ir/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=104&Itemid=129ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ 89/08/22 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

رييس چهارمين كنفرانس ملي مديريت تكنولوژي : مديريت تكنولوژي در ايران به پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي دست يافته است .منوچهر منطقي كه در آيين افتتاحيه چهامين همايش ملي مديريت تكنولوژي درباره محورهاي چهارمين كنفرانس ملي مديريت تكنولوژي سخن مي گفت در عين حال يادآور شد: كشور براي دستيابي به سند چشم انداز 20 ساله بايد مباحث مديريت تكنولوژي را در تمامي بنگاه هاي اقتصادي كشور نهادينه سازد و سياست هاي مديريت تكنولوژي نقش پررنگ تري در اقتصاد كشور اعمال كند. 

وي افزود: تكنولوژي در كشور 10 سال است كه وارد شده كه اين زمان را مي توان به دوبخش آشنايي با مفاهيم و ادبيات مديريت تكنولوژي و بخش كاربرد عملي اين واژه در صنايع محدود تقسيم بندي مي شود. عضو هيات علمي دانشگاه تهران گفت: مديريت تكنولوژي در عمل همان نوآوري و مديريت دانش است كه بسته هاي مختلف نوآوري و مديريت دانش را در بر مي گيرد.

دكتر منطقي گفت : مباحث مديريت تكنولوژي در بنگاه هاي اقتصادي كشور نفوذ نكرده و علت اين امر روشن نبودن اولويت هاي حوزه هاي مختلف تكنولوژي است. توجه عمده به صنايع با فناوري متوسط و عدم توجه به صنايع با تكنولوژي پيشرفته، توليد گرا بودن بنگاه هاي كشور، عدم احساس فشار رقابت در بنگاه هاي اقتصادي و توليدي از علت هاي نبود مفاهيم مديريت تكنولوژي در بنگاه هاي اقتصادي است.

وي با اشاره به اينكه سيستم هاي نوآوري ملي نيزدر كشور به طور كامل شكل نگرفته است گفت: حتي در راه اندازي شهرك هاي علمي و فناوري در مناطق مختلف كشور با نيازهاي منطقه هم جهت نيست. وي تجاري سازي تكنولوژي به عنوان ضعف بنگاه هاي ايراني، نقش تكنولوژي هاي پيشرفته در عقلايي كردن قيمت انرژي، سياست گذاري علم و تكنولوژي در كشور و مديريت تكنولوژي هاي پيشرفته از جمله محورهاي چهارمين كنفرانس ملي مديريت تكنولوژي خواند.  چهارمين كنفرانس مديريت تكنولوژي در ايران ، در پي تحقق اهدافي چون ترويج و تعميق مديريت فناوري در راستاي خلق ثروت و افزايش رفاه اجتماعي، كمك به رفع مشكلات و معضلات مرتبط با حوزه مديريت فناوري در سطح ملي و بنگاه، بسط دانش مديريت فناوري با هدف آموزش عمومي و تخصصي مديران و تربيت نيروي انساني خلاق و توسعه و ترويج پژوهش در حوزه مديريت فناوري از طريق تعريف پروژه هاي پژوهشي، ارزيابي و تقدير از مقالات ،پايان نامه ها و پژوهش هاي بر تر ذكر شده است .


نوشته شده در تاريخ 89/08/20 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

در مقوله انتقال تکنولوژی در سطح بین المللی و ملی و بین بنگاهی استفاده از مدل و پیاده کردن آن کمک بزرگی  برای شرکت در جهت گرفتن نتیجه لازم و کافی از انتقال را ایجاد می کند. استفاده از مدل در حقیقت در تسهیل و ایجاد اطمینان نسبت به هر یک از موارد و مولفه های اشاره شده در مفاد قرار داد، را مورد پوشش قرار داده و یکی از کارکردهای اساسی از مدل ها را بیان می کند.

 لذا جهت دریافت مدلها می توانید با ما تماس بگیرید با بیش از ۱۲ مدل خوب اشنا شوید.....


نوشته شده در تاريخ 89/08/19 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

خدمت دوستان عرض ادب و احترام دارم به استحضار می رساند اینجانب در تاریخ ۲۹،۳۰ آبان ۸۹ در خدمت شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان خواهم بود  موضوع مورد سمینار مدیریت تکنولوژی کلید خلق ثروت با تاکید بر مدیریت انتقال تکنولوژی برای بنگاهها می باشد که دوستان می توانند به ادرس سایت زیر مراجعه و اطلاعات لازم و کافی را دریافت کنند. و در اواسط آذر در خدمت دانشگاه آزاد اسلامی خوی در زمینه لزوم ایجاد پارک علم و فناوری دراین شهرستان سمیناری ارائه خواهد شد.....

 بر روی لینک کلیک کنید

http://www.irtn.org/component/content/article/192-سمینار-مدیریت-تکنولوژی.html

لازم به ذکر است جهت برگزاری سمینار با محوریت مدیریت تکنولوژی و مولفه های مورد اشاره برای موسسات و بنگاهها اعلام آمادگی می نماییم تا با تشکیل گروهی منسجم در خدمت دوستان باشیم  


نوشته شده در تاريخ 89/08/18 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

مقالات اولین ،دومین،سومین،و چهارمین کنفرانس مدیریت تکنولوژی آماده ارسال ....    در این مقالات کیس های خوبی از همه مولفه های مورد بحث در حوزه مدیریت تکنولوژی آورده شده ،مقالات چهارمین کنفرانس مدیریت تکنولوژی۸۹ بالغ بر ۱۷۰ مقاله می باشد ودر مجموع  ۲۳۰ مقاله که البته بعد ۸۵ می باشند که جهت تهیه این مقالات با ما تماس بگیرید و در اسرع وقت برای دوستان ایمیل خواهد شد...


نوشته شده در تاريخ 89/08/17 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

چهارمین کنفرانس مدیریت تکنولوژی در سالن همایشهای رازی با موفقیت برای اولین بار مورد استقبال دهها تن از علاقمندان به مقوله مدیریت فناوری قرار گرفت .در این همایش امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین معاونت فناوری و نواوری و سخنرانی ایشان به همراه جناب دکترمنطقی و طباطبائیان و حاجی حسینی  ...مورد استقبال حضار قرار گرفت و سخنرانانی از کشور چین و مالزی نیز وضعیت مدیریت تکنولوژی کشورشان را بیان کردند......

به نظر بنده کنفرانس چهارم بار موفقیت زیادی در شناخت هرچه بهتر مدیریت تکنولوژی در حوزه سیاستگذاری و برنامه ریزی فناوری کشور را نشان داد....


نوشته شده در تاريخ 89/08/16 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

خدمت دوستان عزیزی که تمایل دارند تا از جزوه درسی که با کلیاتی از مدیریت تکنولوژی و نواوری همراه است بهره مند شوند در اسرع وقت تماس بگیرند تا خدمتتان ایمیل شود.  موارد اشاره شده در این جزوه شامل کلیات و مولف های مدیریت تکنولوژی ،فرایند و روشهای انتقال تکنولوژی به شکل اجمالی... و در حوزه نواوری شامل مفاهیم اساسی و فرایندها و نظام نواوری و همینطور  نواوری تکنولوژی اورده شده البته لازم به ذکر است کتاب مدیریت تکنولوژی و نواوری به شکل لاتین به تعداد ۷مورد ۲۰۰۵ به بعد  موجود می باشد که دوستان می تواند تماس بگیرند و همه فایلها را در اختیارداشته باشند...

گروههای هدف این بخش مدرسین و برگزار کنندگان کارگاه اموزشی و سمینار می باشد

جزوه فارسی مدیریت تکنولوژی و نواوری = ۸۰ صفحه قیمت ۳۵ هزار تومان

به همراه۷ کتاب لاتین مدیریت تکنولوژی و نواری هر کتاب ۱۵هزار تومان


نوشته شده در تاريخ 89/08/15 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

ارتباط بین دو مقوله تکنولوژی و نواوری از دیرباز مورد توجه بوده و  در راستای خلق ثروت و مزیت رقابتی نمودن،مدیریت به کمک آن می اید و  حلقه مثلثی ایجاد میکند تا در جهت اهداف کلان و خرد در کنار هم قرار بگیرند .

 

مدیریت تکنولوژی و نواوری بحث جدیدی برای حوزههای مختلف علمی و تحقیقاتی در همه زمینه ها می باشد از این رو جهت تکمیل کار تحقیقاتی و تجاری سازی، کتابها و مقالات  خوب و مفیدی در دسترس می باشد که جهت دریافت آنها تماس بگیرید تا بموقع از آنها بهره ببرید...


نوشته شده در تاريخ 89/08/15 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

دکتر نسرین سلطان خواه (معاون علم و فناوری ریاست جمهوری)دکتر منوچهر منطقی ( ریاست سازمان صنایع هوایی )مهندس امیری نیا (ریاست مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری)

ASHOK PARTHASARATHIمشاور رئیس جمهور هندProfessor Wang Huijiong رئیس سابق و مشاور کمیتۀ آکادمیک مرکز تحقیقات توسعه چین Dr Shukri Ab Wahab مشاور وزارت علوم،تکنولوژی و نوآوری مالزی  .....


نوشته شده در تاريخ 89/08/13 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

کتاب های موجود از طارق خلیل رئیس انجمن مدیریت تکنولوژی آمریکا و رئیس بخش دپارتمان و سنای آمریکا در حوزه مدیریت تکنولوژی

خلاصه کتاب ۲۰۰۰ طارق خلیل که در کشور چاپ شده ، پاورپوینت ۲۴۰ اسلاید با محتوای انیمیشن و طراحی مناسب و زیبا ترجمه اعرابی ....  جهت تدریس و کارگاه آموزشی ... 

کتاب لاتین ۲۰۰۳  طارق خلیل که تکمیل کتاب ۲۰۰۰ می باشد

کتاب لاتین ۲۰۰۵ این کتاب کلیات مدیریت تکنولوژی را پوشش می دهد

کتاب لاتین ۲۰۰۷ طارق خلیل بیشترین مقالات سال ۲۰۰۷ انجمن  در آن مورد توجه قرار داده..

جهت دریافت این کتابهای نفیس و پر محتوا با قیمت مناسب تماس بگیرید تا در اسرع وقت به ایمیلتان ارسال شوند...


نوشته شده در تاريخ 89/08/12 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری
مديريت تکنولوژي ، رشته هاي ناظر بر خلق تکنولوژي را به رشته هاي ناظر بر تبديل تکنولوژي به ثروت پيوند مي زند. در مديريت تکنولوژي تلاش مي شود به سوالات زير پاسخ داده شود:

تکنولوژي مناسب کدام است؟

- چگونه تکنولوژي را انتخاب کنيم؟

-چگونه تکنولوژي را انتقال دهيم؟

-چگونه قرارداد تکنولوژي را منعقد کنيم؟

- چگونه تکنولوژي را کسب و خریداری کنيم؟


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ 89/08/11 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

با سلام خدمت دوستان محترم  جهت سمیناری با محوریت مدیریت انتقال تکنولوژی  در تاریخ ۲۹/۸/۸۹ در خدمت هموطنان در استان اصفهان خواهیم بود . اطلاعات بیشتر را از طریق سایت دریافت کنید علاقمندان در اصفهان می توانند با ما تماس بگیرند و در این سمیناره یک روزه شرکت کنند....

http://www.irtn.org


نوشته شده در تاريخ 89/08/10 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

چكيده: در اين نوشتار پس از معرفي مختصر روش هاي ارزيابي فنّاوري و ارائه ي الگويي عمومي و مناسب براي استفاده در تمامي صنايع، بنگاه ها و سازما نها و با هر وضعيتي (از نظر تحري مها و موانع اكتساب)، به بررسي معيارهاي مؤثر در خواهيم پرداخت. سپس روش مذكور با توجه به مسايل عملي و كاربردي « كيه زا » ارزيابي فنّاوري با تكيه بر روش اصلاح شده و الگوريتمي مناسب براي تعيين فنّاوري هاي حياتي، با در نظر گرفتن اثرات مسايل سياسي و ...، ارائه مي گردد...

واژگان کلیدی:  مدل كيه زا ،AHP ُُ،ارزيابي فنّاوري، مديريت تکنولوژی،فناوری های کلیدی...

جهت دریافت فایل های ارزیابی و فایل مورد نظر تماس بگیرید....


نوشته شده در تاريخ 89/08/09 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

تا بحال در زمینه تشکیل یک کمیته تخصصی در بنگاه خود فکر کرده اید . می دانید اگر چنین کمیته ای در سازمان خود ایجاد کنید چه کمکی در بهبود وضعیت تکنولوژی از یک طرف و همچنین ایجاد مزیت رقابتی و ثروت برای سازمان خواهد داشت؟ ُتشکیل کمیته توسعه تکنولوژی کارکردی مهم در اهداف استراتژی خواهد داشت .

  در مجموعه این کمیته، بخش تحقیق و توسعه ،بخش فناوری اطلاعات با همکاری ریاست و معاونت سازمان در کنار مدیران تکنولوژیکی برای موفقیت شرکت  در حوزه تکنولوژی تصمیم گیری خواهند کرد. و با پیاده کردن همه مولفه ها و اجزای نظام مدیریت تکنولوژی تصمیم گیری مناسبی خواهند داشت . لازم به ذکر است بایستی در این زمینه به همه مولفه های مدیریت تکنولوژی  اهمیت کافی داده شود ..

در صورت تمایل به مشاوره برای چنین تشکلی تماس بگیرید...


نوشته شده در تاريخ 89/08/08 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری
کتاب لاتین جدید و پر محتوای کارآفرینی تکنولوژی  قیمت ۲۵ هزار تومان=  ۲۰۱۰  

© 2010, . Duening, Robert D. Hisrich, and Michael A. Lechter

در حوزه کارآفرینی تکنولوژی اطلاعات به همراه  کارآفرینی تکنولوژی مقالات فارسی و انگلیسی تهیه شده به تعداد ۶ کتاب لاتین ،۱۰ مقاله لاتین و ۵ مقاله فارسی...


نوشته شده در تاريخ 89/08/08 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

براي اولين‌بار در سال 1981 در انستيتو تكنولوژي ماساچوست (MIT) در مقطع كارشناسي ارشد ارائه شد. از آن موقع تاكنون ده‌ها دانشگاه اقدام به ايجاد دوره‌هاي آموزشي متنوعي در مقاطع مختلف تحصيلي، شامل دوره‌هاي كوتاه‌مدت چندروزه تا دوره‌هاي دكتراي تخصصي (Ph.D) نموده‌اند. و در حال حاضر صدها تشكل ملي و بين‌المللي اعم از انجمن‌هاي تخصصي، مؤسسات آموزشي، شركت‌هاي مشاوره‌اي و مانند آنها در حوزة مديريت تكنولوژي، در كشورهاي مختلف فعال مي‌باشند

هدف اصلي مديريت تكنولوژي آن است كه با شناخت صحيح ماهيت تحولات فني، بالاخص در حوزة تكنولوژي‌هاي پيشرفته تلاش نمايد تحولات فوق را آنچنان ساماندهي نمايد كه نه‌تنها شركت‌ها و بنگاه‌هاي مختلف بتوانند با اطمينان به تكنولوژي‌هاي خود اتكا نمايند، بلكه با فرصت‌طلبي، زمينه‌ موفقيت آنها را در عرصة رقابت جهاني نيز فراهم نمايد.

مديريت تكنولوژي برخلاف رشته‌هاي مديريت صنايع و مهندسي صنايع كه همّ اصلي خود را صرف بهبود و ارتقاي كارايي توليد نموده‌اند، سعي دارد با تمركز بر روي "تكنولوژي" و فرايندهايي همچون تحقيق و توسعه، نوآوري، انتقال تكنولوژي و همكاري‌ تكنولوژي، ارزش گذاری و تجاری سازی تکنولوژی ، مالکیت فکری تکنولوژی، نواوری تکنولوژی ، کارافرینی تکنولوژی ،تدوین استراتژی تکنولوژی،پیش بینی  و آینده نگاری تکنولوژی، نحوة به‌كار‌گيري تكنولوژي‌هاي جديد و تعميق تكنولوژي‌هاي موجود را در بنگاه‌هاي مختلف توليدي و خدماتي، تعيين و مديريت نمايد تا به نتیجه لازم از علم و ثروت دست یابد...

 


نوشته شده در تاريخ 89/08/07 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری
در زمینه نواوری و نواوری تکنولوژیکی مطالب خوب و مفید موجود می باشد که به برخی اشاره می شود

کتاب لاتین مدیریت نواوری و تکنولوژی ۷ مورد از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰

کار تحقیقاتی انجام شده در زمینه نواوری به زبان فارسی  ۷کشور و کشورخودمان  ژاپن،کره،انگلیس،آلمان، فنلاند،نروژ ،تایلند می باشد که به شکل اجمالی تهیه شده و نظام نواوری ملی هر کدام مورد بحث پژوهشگران کشور قرار گرفته است....

مقالات فارسی ۲۰ مورد و مقاله انگلیسی  ۵۰ مقاله ......

در زمینه نواوری تکنولوژی نیز مطالب خوب و جزوه درسی موجود است...

لذا دوستان در صورت تمایل به دریافت فایلها مورد نظر می توانند تماس بگیرند و در اسرع وقت همه مطالب به ایمیلتان ارسال خواهد شد....


نوشته شده در تاريخ 89/08/06 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

یکی از بحث های روز کشور در زمینه تجاری سازی از طریق نواوری و انتقال تکنولوژی می باشد . با توجه به نیازی که در این حوزه از مدیریت تکنولوژی میشه مطالب و منابع خوبی گرداوری شده جهت استفاده دانش پژوهان عزیز . لذا در صورت تمایل به دریافت فایلهای زیر در اسرع وقت از طریق ایمیل خدمتتان ارسال خواهند شد.

تجاری سازی تکنولوژی ۵کتاب لاتین + ۱۲ مقاله فارسی و انگلیسی= هر کتاب ۱۰ هزار تومان و هر مقاله ۴ هزار تومان البته تخفیف مناسب هم داده می شود  .

انتقال تکنولوژی ۱۰کتاب لاتین+ ۲۵ مقاله فارسی و انگلیسی=هر کتاب ۸ هزار تومان+ ۳ هزار تومان هر مقاله که این هم شامل تخفیف می شود البته در صورت خرید کتاب ...

لازم به ذکر است همه فایلهای مورد اشاره از ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ می باشند......


نوشته شده در تاريخ 89/08/06 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

همواره یکی از مهمترین عوامل توسعه دانش در جوامع مختلف بهره گیری از انباشت دانشی موجود در سطح ملی و بین المللی می باشد. بررسی و تحلیل دیدگاههای نخبگان علمی همواره می تواند مورد استفاده محققان باشد.

با توجه به اهمیت آشنایی با دیدگاههای اندیشمندان حوزه مدیریت تکنولوژی در سطح جهان، انجمن مدیریت تکنولوژی ایران اقدام به انتشار دیدگاه ها و نظارات اندیشمندان در قالب لوح های فشرده نموده است.اولین نسخه از این انتشارات به بیان دیدگاههای پروفسور ستنجایا لال از دانشگاه آکسفورد می پردازد. امید است در انتشارات آینده، دیدگاهها و نظرات اندیشمندان دیگر در این حوزه مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.


نوشته شده در تاريخ 89/08/05 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

۱۷۰ کتاب جدید از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ در همه زمینه ها و مولفه های مدیریت تکنولوژی ، ۱۵۰مقاله لاتین از مراجع کاملا مفید ،  ۱۲۰ مقاله فارسی شامل کنفرانس ها در زمینه مدیریت تکنولوژی

خلاصه کتاب طارق خلیل ۲۴۰ صفحه پاورپوینت جهت تدریس دوستان

جزوات دکتری جهت امتحان این رشته برای سال ۸۹-۹۰   و.....

جهت دریافت فایلها در صورت تماس از طریق ایمیل ارسال خواهند شد و...


نوشته شده در تاريخ 89/08/04 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری
۱- شرایط اقتصادی و بازار

۲-ساختار و پویایی صنعت

۳-چارچوپ قانونی و مقرراتی

۴-سرمایه های اجتماعی

۵-جنبه های فردی مربوط به کارافرینی

مدل کارافرینی تکنولوژی : عوامل درونی و بیرونی با فرایند کارافرینی.....

جهت دریافت فایلهای کارافرینی تکنولوژی شامل ۳ کتاب لاتین و ۶ مقاله لاتین و۵ فارسی تماس بگیرید


نوشته شده در تاريخ 89/08/03 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

در دو زمینه مورد اشاره شده  کتابهای جدید به دستمان رسیده در زمینه استراتژی تکنولوژی کتاب لاتین ۵ مورد و مقاله فارسی و انگلیسی با پروژه عملیاتی شده به تعداد ۸ منبع و ۱ کتاب فارسی و همچنین کتاب لاتین تجاری سازی تکنولوژی به تعداد ۶ کتاب لاتین و در مجموع مقاله فارسی و انگلیسی ۱۰ منبع جدید که جهت دریافت فایلها اماده هستیم در اسرع وقت در صورت واریز مبلغی به شما پژوهشگران گرامی ارسال کنیم منتظر تماس شما دوستان هستیم...


نوشته شده در تاريخ 89/08/02 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

خدمت متخصصین گرامی و علاقمندان به قراردادهای انتقال تکنولوژی عرض احترام و ادب دارم. جهت توافقات فی مابین، بین شرکتها شرایط و ضوابطی لازم و ضروری به نظر می رسد جهت تکمیل موفقیت خود و شرکت در این زمینه توصیه می شود این کتاب را مطالعه فرمایید عنوان و سال انتشار کتاب اورده می شود در صورت تماس یک ساعت بعد در ایمیل شما خواهد بود.....قیمت ۲۵ هزار تومان

عنوان کتاب  سال انتشار ۲۰۱۰

Competition Law,Technology Transfer and the TRIPS Agreement

-----------------------------------------------------------

Implications for Developing Countries

Tu Thanh Nguyen

Faculty of Law, Lund University, Sweden and Ho Chi Minh City

School of Law, Vietnam

Tu Thanh Nguyen 2010

All rights reserved. No part of this publication may be reproduced, stored in a retrieval system or transmitted in any form or by any means, electronic, mechanical or photocopying, recording, or otherwise without the prior permission of the publisher


نوشته شده در تاريخ 89/08/01 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

Dundar Kocaoglu, Department Chair and Professor
Ph.D., University of Pittsburgh, 1976
Department of Engineering & Technology Management

انجمن مدیریت تکنولوژی ایران ازپروفسور کوکواوغلو دعوت کرده اند تا در سمیناری تحت عنوان مدیریت تکنولوژی در سطح جهانی و منطقه ای در سالن اجتماعات تربیت مدرس در تاریخ ۱۶/۸/۸۹ ساعت ۱۵تا ۱۷ سخنرانی کنند .

جهت ثبت نام با دبیرخانه انجمن تماس بگیرید

88615889
88615890


http://www.pdx.edu/profile/meet-professor-dundar-kocaoglu


نوشته شده در تاريخ 89/08/01 توسط کارشناس ارشد مدیریت فناوری

با توجه به استقبالی که توسط اساتید محترم جهت انجام پژوهش در حوزه های مختلف مدیریت تکنولوژی صورت می گیرد و علاقمندند تا دانشجویان و پژوهشگران محترم بتوانند در این زمینه ها موضوعات پایان نامه و مقالات خود را بنویسند ما نیز به نوبه خود در خدمت دوستان هستیم تا منابع و فایلهای مورد نیازشان را در اختیارشان قرار دهیم . از جمله رشته های که در حوزه مدیریت تکنولوژی واحد درسی دارند عبارتند: 

مدیریت تکنولوژی، مدیریت صنعتی،مدیریت کارافرینی،مدیریت اجرایی،مدیریت ام بی ای، مدیریت فناوری اطلاعات و...... و همچنین در حوزه علوم پزشکی،فنی،کشاورزی،صنعت،خدمات ،هوا فضا و جایی که تکنولوژی به نحو احسن مورد استفاده قرار می گیرد.

 و همچنین واحدهای مربوطه  در حوزه مدیریت فناوری که بنوعی می خواهند تحقیقی انجام دهند در تمام مولفهای مورد اشاره در نوار ابزار که مشاهده می کنید ارائه خدمت می نماییم.

جهت دریافت فایلها  و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامي حقوق اين وبلاگ محفوظ است | طراحي :